Model 50 mm Drewniana

Żaluzja drewniana 50 mm jest eleganckim i nawyższej jakości produktem, przeznaczonym do wewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej. Doskonale komponuje się w nowoczesnych jak i stylowych pomieszczeniach. Kolekcja składa się z 16 niepowtarzalnych kolorów- 5 kolorów lamel bambusowych i 11 kolorów lamel z litego drewna typu Basswood. Estetyczne końcówki sznurków, wykonane z kolorystycznie dopasowanego pod kolor lamel drewna. Dzięki zastosowaniu uniwersalnej rolki, żaluzję można wykonać zarówno z cienką drabinką sznurkową, jak i z szeroką drabinką taśmową o szerokości 25 mm. Żaluzja 50 mm dostępna jest standardowo w wersji wolnowiszącej, jednakże istnieje również możliwość zastosowania prowadzenia bocznego.

 

Obsługa

Żaluzja 50 mm dostępna jest w 5 wersjach obsługi:

 • Sznurek i pokrętło
  Żaluzja podciągana i opuszczana jest za pomocą poliestrowych sznurków, które standardowo przechodzą przez znajdującą się w górnej szynie blokadę sznurka- tzw.zamek. Pociągając sznurek w kierunku środka żaluzji możemy podnosić lub opuszczać żaluzję. Ustawiając sznurek ponownie w pionie zablokowujemy żaluzję na żądanej wysokości.
  Pokrętłem przymocowanym do przekładni ślimakowej, umiejscowionej w szynie górnej, sterujemy położeniem lamel, ustawiając je w dowolnie wybranym nachyleniu.
 • Sznurki
  Żaluzja podciągana i opuszczana jest za pomocą poliestrowych sznurków, które standardowo przechodzą przez znajdującą się w górnej szynie blokadę sznurka- tzw.zamek. Pociągając sznurek w kierunku środka żaluzji możemy podnosić lub opuszczać żaluzję. Ustawiając sznurek ponownie w pionie zablokowujemy żaluzję na żądanej wysokości.
  Dwoma sznurkami nawiniętymi na przekładnię, umiejscowioną w szynie górnej, sterujemy położeniem lamel- pociagając sznurki w jednym lub drugim kierunku regulujemy kąt otwarcia lub zamknięcia lameli.
 • Łańcuszek
  Żaluzja podciągana, opuszczana i regulowana jest za pomocą łańcuszka przechodzącego przez przekładnię, umiejscowioną w szynie górnej. Pociagając w niewielkim zakresie łańcuszek w jednym lub drugim kierunku regulujemy kąt otwarcia lub zamknięcia lameli. Pociagając łańcuszek w sposób ciągły, w zależności od kierunku ruchu, podnosimy lub opuszczamy żaluzję.
 • Korba
  Żaluzja podciągana, opuszczana i regulowana jest za pomocą korby połączonej z przekładnią, umiejscowioną w szynie górnej. Obracając w niewielkim zakresie korbą w jednym lub drugim kierunku, regulujemy kąt otwarcia lub zamknięcia lameli. Obracając korbą w sposób ciagły, w zależności od kierunku ruchu, podnosimy lub opuszczamy żaluzję.
 • Sterowanie elektryczne
  Żaluzja podciągana, opuszczana i regulowana jest za pomocą niskonapięciowego silnika 24V, wbudowanego w szynę górną. Poprzez zintegrowany z silnikiem przełącznik lub pilot sterujemy położeniem lameli oraz opuszczamy i podnosimy żaluzję.

Szyny

Szyny wykonane z profilowanej i lakierowanej stali, dostępne w 6 kolorach: białym, srebrnym, czarnym, beżowym, brązowym oraz antracytowym.
Szynę można dodatkowo przesłonić maskownicą wykonaną z dowolnie wybranej lameli. 

Szyna górna o wymiarach:
- 51 x 57 mm (WxSz)

Szyna dolna drewniana o wymiarach​:
- 15 x 50 mm (WxSz).

Lamele
- Szerokość 50mm,
- Grubość 2,8mm lamele typu baswood
- Grubość 2mm lamele typu bamboo
Lamele typu basswood powstają z litego drewna, natomiast lamele bambusowe powstają w procesie łączenia wąskich listewek naturalnego bambusa.

Właściwości lamel:

 • w lamelach typu baswood farba jest nadrukowywana na lamelki, by ujednolicić ich kolor,
 • lamelki bambusowe są lakierowane,
 • odporne na promienie UV,
 • w trwałych kolorach.

Drewno jest produktem naturalnym i może reagować na różnice temperatur i wilgotności powietrza.  Mogą również występować różnice w kolorze, strukturze i słojach drewna- wynika to z naturalnego pochodzenia surowca.

 

Komponenty

 • Wsporniki rolek oraz rolki wykonane z wysokojakościowego tworzywa zapewniają bezgłośną obsługę.
 • Osłonki boczne nakładane na końcówki szyny górnej i dolnej wykonane z transparentnego poliwęglanu.
 • Zamki wykonane ze stali, przekładnie z odpornego tworzywa połączonego z metalem.
 • Uchwyty montażowe wykonane z ocynkowanej stali.

 

Tekstylia

Sznurki oraz drabinki wykonane w 100% z poliestru, kolorystycznie dopasowane do całej żaluzji. Drabinki dostępne są w dwóch wersjach: cienka drabinka sznurkowa oraz szeroka na 25mm drabinka taśmowa. Równe odstępy pomiędzy przęsłami drabinek gwarantują perfekcyjne zachodzenie na siebie lamel i ich zamknięcie. Odstęp pomiędzy poszczególnymi sekcjami w drabince sznurkowej wynosi 44mm, w drabince taśmowej 41mm.

 

Warianty wykonania

Prowadzenie boczne
Za pomocą poprowadzonej po bokach żaluzji stalowej linki powleczonej sylikonem i przymocowanej specjalnymi uchwytami do podłoża, można zabezpieczyć żaluzję.

Mieszane kolory
Każdy Klient może zaprojektować swoją żaluzję indywidualnie, wybierając różne kolory szyn, lamel i tekstyliów oraz w obrębie samych lamel różne kolory.

 

Wymiary

Standardowa obsługa
Maks. szerokość: od 2400 mm do 2700 mm (w zależności od maksymalnej długości lameli)
Maks. wysokość: 4000 mm
Maks.zalecana powierzchnia: 6m2

Elektryczne, na łańcuszek i korbę
Maks. Szerokość: od 2400 mm do 2700 mm (w zależności od maksymalnej długości lameli)
Maks. wysokość  4000 mm
Maks. zalecana powierzchnia: 6 m2

Wysokości pakietów

Z drabinką sznurkową:
Wys. żaluzji w cm: 100  150  200   250  300   350
Wys. pakietu w cm:  16   20    24     28     32    36

Z drabinką taśmową:
Wys. żaluzji w cm: 100  150  200   250  300   350
Wys. pakietu w cm:  18   23    28     33     38    43

 

Dodatki

Standardowe
- Uchwyty uniwersalne, ocynkowane, do montażu naściennego, we wnęce lub do sufitu
- Prowadzenie boczne, przeźroczyste,
- Prowadzenie boczne płaskie z pierścieniem blokującym, dostępne w 3 kolorach: ocynkowanym, białym, brązowym,
- Kątownik do prowadzenia bocznego z pierścieniem blokującym, dostępny w 3 kolorach: ocynkowanym, białym, brązowym,
- Uchwyt łańcuszka, z tworzywa, do żaluzji sterowanych łańcuszkiem,
- Uchwyt sznurka, z tworzywa, do sznurków obsługujących żaluzję,
- Uchwyt korby, ocynk.

Bezpieczeństwo dzieci
- Bezpieczeństwo dzieci, ulotka informacyjna EN13120,
- Bezpieczeństwo dzieci, ulotka obiektowa,
- Napinacz pętli, tworzywo, do pętli łańcuszkowych i sznurkowych,
- Nawijacze i uchwyty sznurków, tworzywo,
- Rozdzielacze sznurka, tworzywo,
- Instrukcje montażowe.