Model 50 mm

Żaluzja 50 mm jest produktem o najszerszej dostępnej lameli. Kolekcja składa się z ponad 25 niepowtarzalnych kolorów. Dzięki zstosowaniu uniwersalnej rolki, żaluzję można wykonać zarówno z cienką drabinką sznurkową, jak i z szeroką drabinką tasmową o szerokości 25 mm. Żaluzja 50 mm dostępna jest standardowo w wersji wolnowiszącej, jednakże istnieje również możliwość zastosowania prowadzenia bocznego. To nawyższej jakości produkt, przeznaczony do wewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej.

Obsługa

Żaluzja 50 mm dostępna jest w 5 wersjach obsługi:

- Sznurek i pokrętło
Żaluzja podciągana i opuszczana jest za pomocą poliestrowych sznurków, które standardowo przechodzą przez znajdującą się w górnej szynie blokadę sznurka- tzw.zamek. Pociągając sznurek w kierunku środka żaluzji możemy podnosić lub opuszczać żaluzję. Ustawiając sznurek ponownie w pionie zablokowujemy żaluzję na żądanej wysokości.
Pokrętłem przymocowanym do przekładni ślimakowej, umiejscowionej w szynie górnej, sterujemy położeniem lamel, ustawiając je w dowolnie wybranym nachyleniu.

- Sznurki
Żaluzja podciągana i opuszczana jest za pomocą poliestrowych sznurków, które standardowo przechodzą przez znajdującą się w górnej szynie blokadę sznurka- tzw.zamek. Pociągając sznurek w kierunku środka żaluzji możemy podnosić lub opuszczać żaluzję. Ustawiając sznurek ponownie w pionie zablokowujemy żaluzję na żądanej wysokości.
Dwoma sznurkami nawiniętymi na przekładnię, umiejscowioną w szynie górnej, sterujemy położeniem lamel- pociagając sznurki w jednym lub drugim kierunku regulujemy kąt otwarcia lub zamknięcia lameli.

- Łańcuszek
Żaluzja podciągana, opuszczana i regulowana jest za pomocą łańcuszka przechodzącego przez przekładnię, umiejscowioną w szynie górnej. Pociagając w niewielkim zakresie łańcuszek w jednym lub drugim kierunku regulujemy kąt otwarcia lub zamknięcia lameli. Pociagając łańcuszek w sposób ciągły, w zależności od kierunku ruchu, podnosimy lub opuszczamy żaluzję.

- Korba
Żaluzja podciągana, opuszczana i regulowana jest za pomocą korby połączonej z przekładnią, umiejscowioną w szynie górnej. Obracając w niewielkim zakresie korbą w jednym lub drugim kierunku, regulujemy kąt otwarcia lub zamknięcia lameli. Obracając korbą w sposób ciagły, w zależności od kierunku ruchu, podnosimy lub opuszczamy żaluzję.

- Sterowanie elektryczne
Żaluzja podciągana, opuszczana i regulowana jest za pomocą niskonapięciowego silnika 24V, wbudowanego w szynę górną. Poprzez zintegrowany z silnikiem przełącznik lub pilot sterujemy położeniem lameli oraz opuszczamy i podnosimy żaluzję.

Szyny

Szyny wykonane są z profilowanej i lakierowanej stali, dostępne w 6 kolorach: białym, srebrnym, czarnym, beżowym, brązowym oraz antracytowym.

Szyna górna o wymiarach:
- 51x57mm(WxSz)

Szyna dolna o wymiarach:
- 18x52mm (WxSz).

Lamele

- Szerokość 50mm,
- Grubość 0,21mm.

Lamele powstają z wysokiej jakości sprężystego aluminium, któremu nadaje się wypukłą formę.

Właściwości lamel:

  • podwójnie lakierowane,
  • odporne na zadrapania, uderzenia i wygięcia,
  • odporne na światło,
  • w trwałych kolorach,
  • odporne na rdzę i nieelektrostatyczne.

Ich metalizowana powłoka spełnia również częściowo termoizolacyjną funkcję.

Komponenty

  • Wsporniki rolek oraz rolki wykonane z wysokojakościowego tworzywa zapewniają bezgłośną obsługę.
  • Osłonki boczne nakładane na końcówki szyny górnej i dolnej wykonane z transparentnego poliwęglanu.
  • Zamki wykonane ze stali, przekładnie z odpornego tworzywa połączonego z metalem.
  • Uchwyty montażowe wykonane z ocynkowanej stali.

Tekstylia

Sznurki oraz drabinki wykonane w 100% z poliestru, kolorystycznie dopasowane do całej żaluzji. Drabinki dostępne są w dwóch wersjach: cienka drabinka sznurkowa oraz szeroka drabinka taśmowa. Równe odstępy pomiędzy przęsłami drabinek gwarantują perfekcyjne zachodzenie na siebie lamel i ich zamknięcie. Odstęp pomiędzy poszczególnymi sekcjami w drabince sznurkowej wynosi 44mm, w drabince taśmowej 41mm.

Warianty wykonania

Prowadzenie boczne
Za pomocą poprowadzonej po bokach żaluzji stalowej linki powleczonej sylikonem i przymocowanej specjalnymi uchwytami do podłoża, można zabezpieczyć żaluzję.

Mieszane kolory
Każdy Klient może zaprojektować swoją żaluzję indywidualnie, wybierając różne kolory szyn, lamel i tekstyliów oraz w obrębie samych lamel- różne kolory.

Wymiary

Standardowa obsługa
Maks. szerokość: 4000 mm
Maks. wysokość: 4000 mm
Maks.zalecana powierzchnia: 10m2

Elektryczne, na łańcuszek i korbę
Maks. szerokość 4000 mm
Maks. wysokość  4000 mm
Maks. zalecana powierzchnia: 10 m2